еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Собранието купува мебел за 2,5 милиони денари

Собранието на Република Македонија распиша оглас за набавка на мебел.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 2.500.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Селфи-фотографијата на Заев и Ципрас на насловна страница на „Фајненшал Тајмс“

Редакција

(Фото) Пендаровска и сопругите на амбасадорите на ручек кај Жбогар

Редакција

Италијански весник објави видео како Боки 13 и Зоки Кичеец земаат пари од Орце Камчев

Редакција