еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Собранието вработува 16 државни службеници, плата до 31.342 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 16 државни службеници во македонското Собрание.

Се бараат кандидати за раководители, помошници раководители, советници, соработници, помлади соработници…

Платата во зависност од работното место се движи до 31.342 денари.

Повеќе детали од огласот ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телото на Стефановски денеска беше кремирано: Студентите започнале петиција една од зградите на Универзитетот во Кент да го носи неговото име

Редакција

Колку вработени имаат телевизиите Телма, Алсат М, Сител, Канал 5 и Алфа

Редакција

Владата ќе ангажира советник по швајцарско право за да се справи со тужбата од грчката „Ел.Пет.Балканики“

Никола Осило