еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Соларпро Холдинг“ го доби тендерот на Градската болница „8-ми Септември“ за набавка на струја вреден 403.000 евра

ЈЗУ Градска општа болница „8-ми Септември“ Скопје по распишаниот тендер за снабдување со електрична енергија склучи договор со „Соларпро Холдинг“ АД Софија Р. Бугарија – подружница во Македонија.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 24.835.936 денари или околу 403.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Иднината е во електромобилноста

Редакција

Предметите на СЈО преземени од ЈО, засега остануваат кај досегашните обвинители

Редакција

Наместо на инвестиции, 2019. стана година на „Рекет“

Никола Осило