еМагазин
Image default
Балкан

Сомнеж за коронавирус во Хрватска: Хоспитализирани две момчиња кои се вратиле од работа од Кина

Двајца млади хрватски државјани се хоспитализарни во Винковац, поради сомнение дека се заразени со коронавирус.

Тие се вратиле од работа од Кина, пренесува хрватски „Индекс.хр“.

Медицинските власти очекуваат потврда, дали се работи за коронавирус или не.

Момчињата се изолирани и се преземени сите соодветни мерки кои се по препорака на Светската здравствена организација (СЗО). Едно од момчињата било со зголемена телесна температура, а другиот имал проблеми со респираторниот систем.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонија набавува заштитна опрема за медицинските лица поради коронавирусот

Мапа: За еден ден починаа 58 лица од коронавирусот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

17 починати и 695 лица заразени со коронавирусот во Грција

Редакција

(ВИДЕО) Ладнокрвно убиство во Србија: Бабичка застрела бизнисмен сред улица

Никола Осило

22 митрополити од Северна Грција му пишаа на Ципрас дека се против Договорот од Преспа

Редакција