еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Сончево со локална облачност, темепратурата до 34 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од северен правец кој долж Повардарието повремено ќе се засилува.

Минималната температура ќе биде меѓу 12 и 22, а максималната од 25 до 34 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје слично време со температура до 30 степени. Од утре следува период на сончево време со повторен пораст на температурата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од утре до 3. мај уште три локации во Скопје за подигнување бесплатни билети за литургијата со папата

Редакција

(Фото) Градоначалникот Бочварски и министерот Спасовски ја пресекоа џиновската пастрамајлија за старт на штипската „Пастрамајлијада“

Редакција

Скопски џез фестивал, Златно славејче, Аволон: Кој се доби пари во ревидираната годишна програма за култура

Редакција