еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Сончево со северен ветер

Времето денеска ќе биде претежно сончево, во источните делови со мала локална облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Во текот на ноќта ќе биде претежно ведро и ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 16, а максималната од 26 до 33 Целзиусови степени.

Во Скопје слично време, повремено со засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 14 до 30 степени Целзиусови.

До среда ќе се задржи претежно сончево и топло време, а дневните температури ќе бидат високи за овој период од годината. Веќе од четврток се најавува променливо облачно и посвежо време со повремени локални врнежи од дожд. Температурата ќе биде во опаѓање.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Како правилно да ги употребувате и симнете маските и ракавиците

Редакција

Прогноза на УХМР: Пролетта со натпросечна температура, повеќе дожд на истокот

Редакција

(Фото) Граѓаните вознемирени од непознати броеви од странство, Ременски се сомнева на разузнавачка операција

Редакција