еМагазин
Image default
Свет

Сопругата на канадскиот премиер Трудо, Софи е позитивна на корона вирусот

Сопругата на канадскиот премиер Џастин Трудо, Софи Грегоар Трудо е позитивна на корона вирусот.

Трудо синоќа изјави дека следејќи ги препораките на медицинските власти, таа била тестирана и тестот бил позитивен.

„Таа се чувствува добро, ги следиме препорките на претпазливот и нејзините симптоми остануваат благи“, рече тој додавајќи дека здравствените работници ќе им пристапат на оние што биле во контакт со Грегоар Трудо на оној начин како што сметаат дека е потребно.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Канадскиот премиер Џастин Трудо во самоизолација, неговата сопруга со симптоми на корона вирусот

Поради корона вирусот цената на медицинските маски од 8 „рипнаа“ на 40 денари

Поради корона вирусот: Се забранува меѓународен автобуски превоз кон и од ризичните земји

Фото: Фејсбук-профил на Софи Трудо

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Tројца мртви во напад во трамвај во Утрехт, Холандија, осомничен Турчин

Редакција

Претседателот на Бразил позитивен на корона вирусот

Редакција

Коронавирусот, сепак, не е дел од теориите на заговор

Редакција