еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Советот на јавни обвинители едногласно одлучи да почне постапката за разрешување на Јанева

Советот на јавни обвинители денеска едногласно одлучи дека се исполнети условите за почнување постапка за разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Канева, која е во притвор како осомничена за случајот „Рекет“.

Претседателот на Советот на ЈО, Коле Штерјев по седицата изјави дека ќе биде изготвен извештај кој ќе биде доставен до Собранието, кое понатаму треба да ја продолжи постапката за разрешување на Јанева.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Која е процедурата за разрешување на Катица Јанева

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Бујар Османи стана и „инспектор“ за употребата на албанскиот јазик

Редакција

(ВИДЕО) Снимките за „Рекет“ неможат да бидат доказ, вели за „360 Степени“ адвокатката на Јанева

Редакција

Која е разрешената министерка Рашела Мизрахи

Редакција