еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

СОЗР на Владата купува гориво за 11 милиони денари

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија распиша оглас за набавка на гориво за моторни возила.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 11.000.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Неоткриена убавина: Водопадот на реката Бабуна

Редакција

Младен Чадиковски е новиот претседател на Здружението на новинари на Македонија

Редакција

„Почивај во мир Туфи. Спиј мирно Билјана“: Реакции на Твитер за смртта на актерката Беличанец

Редакција