еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

СОЗР на Владата вработува 16 лица, плата до 25.000 денари

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија поради привремено зголемен обем на работа објави јавен оглас за ангажирање на 16 лица на определено време, додека трае потребата на институцијата, a најдолго 1 година.

Се бараат готвачи, келнери, возачи, архивари, благајници и други профили работници.

Платата во зависност од работното место се движи од 12.000 до 25.000 денари.

Повеќе детали од огласот ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фондот за здравствено осигурување вработува 81 лице, плата до 27.480 денари

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Општината треба да му исплати повеќе од осум милиони евра на Етеми, ако се откаже изградбата на зградата кај Мајчин дом

Редакција

(Фото) Заедништво, нова кампања на Манго режирана од Марио Соренти

Редакција

Нова листа должници на УЈП: Меѓународен сојуз на Боки 13 должи 107.000 евра неплатен данок

Редакција