еМагазин
Image default
Локално

ЈСП: Наши автобуси не беа предмет на акциската контрола на полицијата

Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ информира дека нивните автобуси не биле предмет на вчерашната акциска контрола на полицијата во која 49 автобуси беа испратени на вонреден технички преглед и кај кои се откриени неправилности со кочниците и уредот за управување.

„Сите возила на ЈСП Скопје се во редовен сообраќај согласно утврдениот линиски превоз. Преглед е вршен на возилата на приватните превозници и исклучени од сообраќај се неколку нивни возила. Детали од исходот на контролите, барајте во „Слобода превоз“ и „Мак експрес“, кои заедно со ЈСП Скопје учествуваат во реализирањето на јавниот превоз во Скопје“, се наведува во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР исконтролирале 49 автобуси во Скопје, 8 имале неисправни кочници

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ограбен скопјанец на улица: Двајца со физичка сила му ги зеле парите

Никола Осило

На скопјанец му го опожариле „Голфот“, покрај него „настрада“ и „Пежо“

Никола Осило

Драма во центарот на Прилеп: Тројца вооружени ограбија златарница

Никола Осило