еМагазин
Image default
Локално

ЈСП: Од утре зголемен број автобуси на одредени линии во Скопје

Од утре на автобуските линии 2, 5, 11, 22, 57, 61, 62, 63 и 67, во утринските часови ќе сообраќаат зголемен број на возила, со цел да се избегнат гужвите кои беа регистрирани изутрината во фреквентните часови, соопшти Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП-Скопје.

Оттаму информираат дека ја следат ситуацијата на терен, во комуникација и координација се со институциите кои одлучуваат за препораките/мерките како да се реагира во новонастаната ситуација и за евентуалните измени во превозот, јавноста навремено ќе биде информирана.

Од ЈСП потсетуваат дека првите утрински поаѓања на сите линии се оние од 6 часот.

„На пример, вообичаениот возен ред на линија 5 е од 5:05, 5:30, 5:55, 6:15 часот, што значи дека во актуелнава ситуација (полициски час), првиот автобус што сообраќа е тој во 6:15 часот“, наведуваат од ЈСП.

Дополнителни информации во врска со возниот ред, додаваат, можат да се добијат во Диспечерски центар на 3173-224.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Автобуси преполни се луѓе: Јавниот превоз закана за ширење на корона вирусот?

ЈСП од утре со редуциран возен ред поради состојбата со корона вирусот

(ВИДЕО) Потресни снимки од болница во Бергамо, укажуваат колку сериозно треба да се сфати кризата со коронавирусот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бремена жена и дете меѓу повредените во трагедијата во Романовце

Редакција

Приведени 11 танчерки во гостварското село Чегране

Никола Осило

(Видео) Попови од возило ги прскаа улиците на Велес со света вода „против“ корона вирусот

Редакција