еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЈСП Скопје вработува 100 помлади возачи, плата од 20.003 денари

ЈСП Скопје објави оглас за вработување на 100 помлади возачи на автобус во јавен превоз.

Кандидатите треба да имаат завршено средно образование и возачки испит Д категорија.

Паричниот износ на основната нето плата изнесува 20.003 денари

Вработувања согласно годишниот план на институцијата за 2018 година се предивидени за: 67 Македонци, 21 Албанци, 2 Турци, 7 Роми, 1 Влав, 2 други.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Агенцијата „Реалност-06“ го доби тендерот на прилепски Комуналец за привремени вработувања тежок 22,6 милиони денари

Никола Осило

(Видео) Макрон вели дека е прерано за преговори со Македонија, Меркел се надева на компромис

Никола Осило

(Фото) Иванов на прием кај Трамп

Редакција