еМагазин
Image default
Бизнис

ЈСП за шест месеци со добивка од 14,2 милиони денари

Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ (ЈСП) во првите шест месеци од 2019 година оствари позитивен финансиски резултат од 14,2 милиони денари.

Автобусите на ЈСП во овој период поминале вкупно 8.848.850 километри, при што се превезени 22.271.180 патници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЈП „Паркови и зеленило“ Скопје во првите шест месеци со добивка од околу 12 милиони денари

 „Градски паркинг“ Скопје во првите шест месеци со зголемена добивка

Скопска „Комунална хигиена“ со добивка од 15.7 милиони денари

„Улици и патишта“ Скопје во првите шест месеци со добивка од 6.6 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Речиси и да нема ден без оглас за државни вработувања

Никола Осило

„Римес МС Гроуп“ го доби тендерот на Министерство за одбрана за набавка на месо вреден 217.000 евра

Никола Осило

Државниот инспекторат за земјоделство вработува 20 лица, плата до 29.941 денар

Редакција