еМагазин
Image default
Македонија

Спасовски: Сто вработени во МВР добија откази, ќе следуваат уште

Зголемен број на дисциплонски постапки и отпуштање на вработени, најави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во емисијата „Отворено“ на „ТВ 24“.

– Бројката на луѓе кои што добиле отказ од работното место е околу сто, рече Спасовски.

Тој додаде дека овие службеници правеле проблеми во минатото, нанеле зло.

– Сето ова е процес кој што трае и ќе биде во континуетитет, додаде Спасовски и најави дека наскоро ќе започне ветингот.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Тортура„: Бошкоски побара од Судот да му поставуваат нормални прашања

Редакција

Советот за етика во медиумите апелира на одговорност и коректно известување за изборите

Редакција

Јовески: По предметите од СЈО не е исклучена можноста да постапуваат и досегашните обвинители

Редакција