еМагазин
Image default
Македонија

Спасовски: Животот продолжува понатаму, засега нема одложување на јавни манифестации

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, по објавувањето на информацијата за првиот случај со заразен од корона вирус во Македонија, изјави дека засега нема одложување на јавните манифестации кои следуваат.

„Не беше прашање дали ќе имаме, туку како органите ќе одговорат. Засега нема потреба од ограничување од јавни манифестации, животот треба да продолжи нормално. Проценки ќе направат оние кои се задолжени, и ќе информираме,“ рече Спасовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Корона вирусот пристигна и кај нас, заразена жена која месец дена била во Италија

На овие телефонски броеви може да се јавите при сомнителни симптоми на корона вирус

Како да се заштитите од корона вирусот: АПЕЛ за целосно почитување на превентивните мерки

Превенција од коронавирусот: Маски за еднократна употреба, кои се најевтини, НЕМА

Фото: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Уставниот суд в среда ќе ја разгледа иницијативата за Законот за амнестија

Редакција

Дескоска им пиша на претседателите на судовите за несовесно вршење на функцијата

Редакција

Детален преглед: Во Куманово починати 13, во Скопје заразени 388 лица со коронавирусот

Редакција