еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Спектартермо“ го доби тендерот на ЕСМ за замена на затворачи на турбини во три хидроцентрали вреден 1,5 милиони евра

Акционерското друштво за производство на електрична енергија Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) во државна сопственост по распишаниот тендер за замена на предтурбински пеперуткасти затворачи на турбини во ХЕЦ Тиквеш, ХЕЦ Глобочица и ХЕЦ Шпиље склучи договор со друштвото за градежништво и градежно занаетчиски работи „Спектартермо“ ДОО Скопје.

Вредноста на договорот со вклучен ДДВ изнесува 96.607.048 денари или околу 1,5 милиони евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Влада: Иванов го прекрши Уставот со непотпишување на законот за јазиците и Преспанскиот договор

Никола Осило

“Охриѓани багер дан требит?“: Охрид, УНЕСКО и дивоградбите топ тема на Твитер

Редакција

„Бројчаникот на Триумфална ќе броел колку деца на функционери се вработиле на државно„: „Мира Дизел“ го „прегреа“ Твитер

Редакција