еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Спектартермо“ го доби тендерот на ГА-МА за одржување и итни приклучоци на гасоводот вреден 2,1 милиони евра

ГА-МА АД Скопје по распишаниот тендер за тековно оддржување и итни приклучоци по должина на преносниот гасоводен систем Деве Баир-Скопје, разводните гасоводи и градските мрежи на ГА-МА АД Скопје склучи договор со друштвото за градежништво и градежно занаетчиски работи „Спектартермо“ ДОО Скопје.

Вредноста на договорот со вклучен ДДВ е 129.800.000 денари или околу 2,1 милиони евра.

Фото: МТИВ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Зголемување од 2,5 пати: „Макпетрол“ оствари добивка од 12,5 милиони евра

Никола Осило

„Павле Богоевски напусти кучу Великог брата“: Твитер реакции за оставката

Редакција

Извештај на ММФ за Македонија за 2018 година: Монетарната политика е соодветна, а банкарскиот систем е стабилен

Редакција