еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Според пријателите, телото пронајдено во Нерези му припаѓа на исчезнатиот Атанасовски

Во исчекување на официјални информации од МВР, за да потврдат дека телото најдено во Нерези му припаѓа на исчезнатиот Горан Атанасовски, според информации од роднини и блиски пријатели, тој е најден во дол во Нерези.

Телото, според очевидци било пронајдено на непристапен терен, каде што може да се оди пешки. Неговиот автомобил бил пронајден на патот.

Причините за смртта треба да се утврдат на обдукција.

На социјалните мрежи во меѓувреме се создаде паника, бидејќи за многу краток период има повеќе исчезнати лица, а дел од нив се пронајдени мртви.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Не збори со непознати“, така ги испративме децата утрово на школо

„Жив си затоа што имаш неквалитетни органи“: Твитер за наводните трговци со органи и сериски убиец во Скопје

По исчезнувањето на неколку лица во Скопје: На социјалните мрежи се шири паника за сериски убиец и трговци со органи

(Фото) Уште едно исчезнато лице: Се бара 35-годишниот Горан Атанасовски

Трагедија: Телото на Даниела по која се трагаше, најдено во водите на Вардар

Фото: Фејсбук/Атанасовски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МЗ: Шеесет и едно лице во Скопје заразени со жолтица, меѓу нив ученици од основни и средни училишта

Редакција

Кошулата која Заев ја носеше на седницата на Централниот одбор на СДСМ, хит на социјалните мрежи

Редакција

(Фото) Ќерката на Заев, Александра, кулира на Малта

Редакција