еМагазин
Image default
Македонија

Градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски починал од срцев удар

Градоначалникот на Охрид проф.д-р. Јован Стојаноски утрово ненандејно почина на 48 годишна возраст.

Според првичните информации, причина за смртта е срцев удар. На Стојаноски му се слошило, па во критична состојба бил префрлен на Интерното одделение на Општата болница во Охрид.

Бил направен обид да се префрли во Заводот за кардиологија, но залудни биле обидите за реанимација.

Јован Стојаноски беше професор на факултетот за туризам и угостителство во Охрид, а градоначалничката функција ја вршеше од 20 октомври минатата година, после победата во првиот круг од локалните избори.

Стојаноски беше роден на 7 август 1970 година во Охрид.

МИА/Фото: Стојаноски/Фејсбук

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На 48 годишна возраст почина градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сведоштво на Лазаревски во „Таргет-Тврдина“: Размислував како да пријавам за прислушувањето, но знаев дека нема да можам да докажам

Редакција

(Видео од дрон) Мицкоски на митингот во Скопје го повика премиерот Заев на предновогодишен ТВ дуел

Никола Осило

Се организира протест „Правда за Никола Груевски“: Има некој што смета дека тој не треба да оди во затвор

Редакција