еМагазин
Image default
Локално

Срамота: Осум илјади литри масло за греење украдени од Специјалниот завод во Демир Капија

Осум илјади литри масло за греење биле украдени од Специјалниот завод во Демир Капија, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Кражбата била пријавена на 28 септември. Според писмената пријава од институцијата, маслото за греење било одземено во периодот од 19 до 28 минатиот месец, од просторијата каде што се сместени котлите за парно греење и резервоарите.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Малoлетна девојка ограбена на Кејот во Скопје

Никола Осило

Таксист со остар предмет се „расправал“ со колега

Никола Осило

Трагедија: Автобус прегази маж на автопатот Гостивар-Тетово

Никола Осило