еМагазин
Image default
Македонија

Србин на Малта се обидел да убие Македонец

TVM објави дека на Малта, Србин се обидел со нож да убие Македонец (58) во Бугиба на северот од островот.

Лицето е во тешка здравствена состојба по нанесените повреди, а полицијата е во потрага по осомничениот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Во Македонија излекувани 86 лица заразени со коронавирусот

Редакција

Се тестира 16-годишно девојче за корона вирус, засега нема нов случај

Редакција

МОСТ: Вториот круг на изборите помина во фер и демократска атмосфера

Редакција