еМагазин
Image default
Македонија

Средба на Коалицијата предводена од СДСМ: Консултации за консензуален кандидат за претседател

Денеска во 18 часот, во седиштето на СДСМ ќе се одржи работен состанок-средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ којашто заеднички настапи на последните парламентарни избори, информираат од СДСМ.

„Како што веќе соопштивме Извршниот одбор на СДСМ го овласти претседателот на партијата, генералниот и организациониот секретар, да направи консултации со коалициските партнери како и со други парламентарни и вонпарламентарни партии, околу можностите да дојдеме до консензуален кандидат за претседател на државатакандидат за кој што ќе застанат граѓаните.

Ова е прва средба. Овие денови предвидено е консултациите да продолжат со партиите коишто се дел од владината коалиција, со парламентарни но и други партии“, се вели во соопштението

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Азилантот Груевски од Унгарија „ќе го следи“ судското рочиште за уривањето на „Космос“

Никола Осило

Катица Јанева разрешена и од Обвинителството во Гевгелија

Редакција

Иванов доби канцеларија во Џевахир „Скај сити“ со годишен буџет од 105.000 евра

Редакција