еМагазин
Image default
Македонија

Среде избори: Официјално основана нова политичка партија „Алтернатива“

„Алтернатива“ е името на новата политичка партија на македонската политичка сцена. Во Централниот регистар вчера беше извршен упис на основање на партијата која има седиште во скопски Чаир.

Претседател на партијата е Африм Гаши, кој беше дел од Беса.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Африм Гаши се откажа од „Беса“, ја формира „Алтернатива“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дорис Пак: Неприфатливо е осумте пратеници од ВМРО ДПМНЕ кои гласаа за договорот со Грција да се третираат како криминалци

Редакција

Обвинителство поведе истрага за застрелувањето на Ваљон Беља: Три лица приведени, едно во бегство

Редакција

Докторот Арбен Аголи, кандидат на Алијансата за Албанците за градоначалник на Дебар

Редакција