еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

Српската премиерка Брнабиќ со партнерката доби син, ќе се вика Игор

Топ вест во регионов денеска е информацијата дека српската премиерка, Ана Брнабиќ, со нејзината партнерка докторката Милица Ѓурѓиќ станаа родители.

Ѓурѓиќ на свет донесе машко бебе, а од кабинетот на премиерката велат дека бебето ќе се вика Игор, пренесуваат српските медиуми.

„Породувањето на Милица Ѓурѓиќ помина во најдобар ред„, велат од кабинетот на Брнабиќ.

Фото: e-stock.us/Danijel Milutinovic

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Српската премиерка со девојката чекаат бебе

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Диџеј Мац: Успеавме во помошта за чичко Трајче

Редакција

Груевски се јави на „Фејсбук“: Јас сум во Будимпешта, побарав политички азил

Редакција

(Галерија) Гостопримливост во Турција: Газда на хотели лупи пиперки на негови гости

Силвана Жежова