еМагазин
Image default
Македонија

Српски медиуми: Македонија гласала за прием на Косово во Интерпол

Косово не успеа да стане членка во Меѓународната полициска организација Интерпол.

Гласањето за прием не помина ни со второ гласање, а според српските медиуми, за гласала и Македонија, како и Словенија, Хрватска, Црна Гора и Бугарија, а против од земјите од регионов биле Босна и Херцеговина и Романија.

Ова е четврти неуспешен обид на Косово да стане дел од Интерпол.

Фото: news.sky.com

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

MO на Србија со реакција: Не гласаа Црна Гора и Северна Македонија за Косово, тие гласаа против Србија

Вучиќ за гласањето за влез на Косово во Интерпол: Македонија и Црна Гора се секогаш против нас

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Свиркачите Лазаревски и Костовски вратени на работа во МВР

Редакција

Камчев се „отвори“ како сведок на судењето за „Рекет“: Боки 13 ми вршеше притисок преку Јанева и Стефанова

Редакција

Лавров: Русија не е против договорот меѓу Македонија и Грција, спорен е правниот легитимитет на процесот

Никола Осило