еМагазин
Image default
Балкан

Српскиот стилист и диџеј Срѓан Швељо уапсен за педофилија

Српскиот стилист и диџеј Срѓан Швељо е уапсен под сомнение дека сексуално вознемирувал и злоупотребувал малолетни лица, пишува српски „Блиц“.

Стилистот е уапсен откако малолетните жртви го пријавиле во полиција за злоупотреба.

„Момчињата во полиција раскажале дека кај Швељо доаѓале како модели. Тој ги соблекувал, облекувал и ги фотографирал“, изјави за „Блиц“ извор од истрагата.

Неодамна, Игор Јуриќ, таткото на Тијана Јуриќ која беше киднапирана и убиена пред неколку години основа фондација со нејзиното име, обелодени дека влијателни луѓе од повеќе градови злоупотребувале деца.

Фото: Фејсбук-профил на Швељо

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Масовен протест на граѓаните во Белград: Се најавува и во други градови

Редакција

Слаб одзив на протестот за името Македонија во Атина: Полицијата изброја 60 илјади граѓани

Редакција

Москва протера двајца грчки дипломати и забрани влез во Русија за шефот на политичката канцеларија на Коѕијас

Редакција