еМагазин
Image default
Македонија

Стабилно и суво време до четврток

Периодот на стабилно и суво време продолжува и во текот на следната недела.

Повремено зголемување на облачноста, како што најавуваат од УХМР, ќе има од четврток, кога по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла, а температурата ќе биде во постепено опаѓање.

Утре во Македонија утринските температури ќе се движат од нула степени во Берово до осум во Охрид, Демир Капија и Гевгелија. Максималната температура ќе се движи во интервал од 17 до 23 степени.

Во Скопје утринската температура ќе изнесува седум, а максималната дневна ќе достигне до 22 степени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ел Чека му одговори на Заев: Знам дека те боли што пропадна органзираниот криминал што го имаше во СЈО

Редакција

Владата забрзано ќе спроведува Законот за употреба на јазиците: Меѓуресорска група ќе подготвува акциски план

Никола Осило

Вице Заев за 1ТВ: Николовски има три дена да ги докаже обвинувањата за криминална коалиција со Мијалков, во спротивно ќе го тужам!

Редакција