еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Становите во Аеродром одат како алва, во Битола најмногу продадени куќи

Најголем број продадени станови во периодот октомври-декември 2018 година има во општина Аеродорм, односно во овој период се продадени 254 станови, додека пак најголем број продадени куќи има на територијата на општина Битола, односно во овој период се продадени 43 куќи, покажуваат податоците од Регистарот на цени и закупнини на Агенцијата за катастар на недвижности.

„Што се однесува до продажбата на деловниот простор, најмногу продажби се забележани на територијата на општина Центар каде што се продадени 26 деловни простори. Најмногу недвижности од типот на земјоделското земјиште се продадени во општина Струга со 82 продажби, додека најмногу продадено градежно земјиште е регистрирано во општина Кавадарци со 34 продажби“, пишува во извештајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Становите во Гази Баба речиси двојно поевтини отколку во Центар

Просечна закупнина за стан во Центар еднаква на „кирија и трошоци“ за два стана во Струмица

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Основниот суд Гостивар распиша тендер за набавка на лимузина

Никола Осило

Техничкиот персонал на СЈО бара помош од меѓународната заедница, Пендаровски, Заев и Дескоска

Редакција

Се повеќе граѓани и фирми на листата должници на УЈП: Вкупниот долг над 10 милијарди денари

Никола Осило