еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Становите во Гази Баба речиси двојно поевтини отколку во Центар

Драстични разлики во цените на становите има во Скопје, а тоа најдобро го потврдуваат податоците од Регистарот на цени и закупнини на Агенцијата за катастар на недвижности според кои на крајот на 2018 година највисока просечна цена по квадрат од 59.290 денари имале становите во Центар.

Од друга страна, во истиот период становите во Гази Баба постигнале просечна продажна цена од 37.081 денар.

Во Карпош просечната цена на становите изнесува 57.920 денари, во Кисела Вода 56.685 денари, а во Аеродром 54.835 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Просечна закупнина за стан во Центар еднаква на „кирија и трошоци“ за два стана во Струмица

Становите во Аеродром одат како алва, во Битола најмногу продадени куќи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Избори: Се гласа за прв претседател на Северна Македонија, петти на државата

Редакција

Тендер „тежок“ 511.000 евра: Кој ќе ги осигура автобусите и имотот на ЈСП

Никола Осило

„Крафтинг груп“ го доби тендерот на „Македонија пат“ за материјали за обележување патишта вреден 959.000 евра

Никола Осило