еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Стар си кога поретко излегуваш од Миле Јанакиески шо оди во притвор“: Твитер реакции за новото апсење и новиот притвор за екс министерот

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, кој извесно време е во домашен притвор, а вчера беше повторно уапсен, е главна тема на социјалните мрежи.

Тој доби нов притвор, а еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поранешниот министер Миле Јанакиески и уште седум лица добија притвор од 30 дена

Полициска акција во Скопје: Кривични пријави за Миле Јанакиески и уште 10 лица

Фото: Фејсбук/Јанакиески

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитер во „црвено“ по критиките на Венцијанската комисија за законот за јазици

Редакција

(Видео) Семејството продаде се што имаше, на ред сме ние: Да спасиме мајка на две деца

Редакција

Топ пет највисоки просечни плати: Програмерите убедливо на врвот

Редакција