еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Стентон градба“ го доби тендерот за изградба на сообраќајници во ТИРЗ Прилеп вреден 652.000 евра

Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони по распишаниот тендер за изградба на сообраќајници и хидротехничка инфраструктура во ТИРЗ Прилеп склучи договор со друштвото за производство, промет и услуги „Стентон градба“ ДОО од село Долно Оризари, Битола.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 40.116.115 денари или околу 652.000 евра.

Фото: Министерство за транспорт и врски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Од МНР велат дека досега нема информации за настрадани македонски државјани во невремето на Халкидики

Редакција

Што пишува во биографијата на новиот заменик министер за образование Петар Атанасов?

Никола Осило

Љупчо Зиков повторно предложен за финансиски директор на МЕПСО

Редакција