еМагазин
Image default
Македонија

Стојанче Ангелов: Да не се вознемируваат децата и сопругата на Груевски

„Семејството е света работа. Апелирам до целата јавност, посебно до новинарите. Молам, не го вознемирувајте семејството на Никола Груевски. Неговата сопруга и неговите деца не се виновни за неговите злодела. Оставете ги на мир, децата се деца, нема потреба дополнително да се вознемируваат и трауматизираат. Да покажеме човечност, да не бидеме како Груевски и неговата клика“, напиша на Фејсбук Стојанче Ангелов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Распишана национална потерница за Никола Груевски

Што го чека Груевски во затвор: Туширање еднаш неделно, наутро треба да си го мести креветот, да прави генералка на собата во сабота

Груевски и во затвор ќе зема пратеничка плата и ќе му тече работниот стаж

Фото: Фејсбук/Груевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Груевски честиташе Велигден: „Нека христовото воскресение за нас значи почеток на ново Македонско воскресение!“

Никола Осило

Педесет и тригодишен Македонец починал на паркинг на ски-центар кај Банско

Редакција

Анкета на ИРИ: Мнозинството македонски граѓани го поддржуваат Договорот со Бугарија

Редакција