еМагазин
Image default
Бизнис

Стопанска банка Битола во загуба од 24,7 милиони денари

Стопанска банка АД Битола во првите три месеци од годинава оствари загуба од 24,7 милиони денари, што е влошување на резулатот во однос на истиот период претходната година кога компанијата имала добивка од 8 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Сава пензиско друштво“ ја зголеми добивката

Никола Осило

Државениот инспекторат за труд вработува десет лица, плата до 26.253 денари

Никола Осило

„Каргомакс“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на две специјални возила вреден 459.000 евра

Никола Осило