еМагазин
Image default
Бизнис

Струмичката „Атлантис“ го доби тендерот на „ГА-МА“ за набавка на авионски превоз вреден 32.500 евра

„ГА-МА“ АД – Скопје по распишаниот тендер за набавка на авионски превоз за вработените склучи договор со друштвото за туризам и угостителство „Атлантис“  ДООЕЛ Струмица.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.000.000 денари или околу 31.500 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Струмичката „Атлантис“ го доби тендерот на Владата за набавка на хотелски услуги вреден 81.000 евра

„Атлантис“ го доби тендерот за Министерството за правда за авионски билети и летови за екстрадикција вреден 76.000 евра

Струмичка „Атлантис“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за набавка на авио-билети и хотелско сместување вреден 57.000 евра

Тендер „тежок“ 56.000 евра: Струмичката „Атлантис“ ќе организира службени патувања за вработените во АЕК

Струмичка „Атлантис“ го доби тендерот на НБРМ за набавка на авиобилети вреден 15 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Екс министерот Тевдовски влезе во Надзорниот одбор на УНИ Банка

Редакција

„А1 Македонија“ го воведува „А1 Флекси”- флексибилен модел на работа на вработените

Редакција

Царинската управа распиша оглас за вработување на 58 лица

Никола Осило