еМагазин
Image default
Бизнис

Струмичката „Атлантис“ го доби тендерот на Владата за набавка на хотелски услуги вреден 81.000 евра

Владата – Генерален секретаријат по распишаниот тендер за набавка на хотелски услуги во земјата и странство преку туристичка агенција склучи договор со друштвото за туризам и угостителство „Атлантис“ ДООЕЛ Струмица.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 5.000.000 денар или околу 81.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Атлантис“ го доби тендерот за Министерството за правда за авионски билети и летови за екстрадикција вреден 76.000 евра

Струмичката „Атлантис“ го доби тендерот на ЕСМ за набавка на авиобилети вреден 39.000 евра

Струмичка „Атлантис“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за набавка на авио-билети и хотелско сместување вреден 57.000 евра

Тендер „тежок“ 56.000 евра: Струмичката „Атлантис“ ќе организира службени патувања за вработените во АЕК

Струмичка „Атлантис“ го доби тендерот на НБРМ за набавка на авиобилети вреден 15 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Жито Полог“ за три месеци оствари добивка од 6,3 милиони денари

Никола Осило

За плати на Управниот и Надзорниот одбор на Прилепска пиварница лани исплатени 32,1 милиони денари

Редакција

„Евро консалтинг“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за надзор на рехабилитацијата на патот Крива Паланка-Деве Баир вреден 457.000 евра

Никола Осило