еМагазин
Image default
Бизнис

Струмички „Грозд“ оствари добивка од 42,5 милиони денари за девет месеци

„Грозд“ АД Струмица во периодот јануари-септември, годинава оствари добивка од 42,5 милиони денари, што е намалување во однос на истиот период претходната година кога добивката на компанијата изнесувала 45,9 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Јасмина Цветаноска си поднесе оставка од Одборот на директори на „Европа“

Никола Осило

Пендаровски на Самитот „Македонија 2025“: Младите мора, првата шанса за успех да ја добијат дома

Редакција

„Соларпро холдинг“ го доби тендерот на Универзитетот „Гоце Делчев“ за набавка на струја вреден 121.000 евра

Никола Осило