еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Струшкиот градоначалник отворил дивоградба. Требаше и од УНЕСКО преставник да викнат, грешка во протокол“: Твитер реакции

И покрај тоа што пицеријата на советникот на ДУИ, Нефи Усеини е дивоградба, истата беше свечено отворена, а лента сечеше градоначалникот на Струга, кадар на ДУИ, Рамиз Мерко.

Усеини, ги советуваше новинарите да не се занимаваат со неговата дивоградба кај Чинарот во Охрид, туку, како што вели, да се интересираат за други дивоградби.

“Ве молам оставете ме на мира, да не бидам безобразен, расправајте се со други дивоградби“, изјави Усени за ТВ 24 вести.

Дивоградбата во време кога имаме рок за исполнување на услови за да Охрид не заврши на листата на загрозени подрачја, е главна тема на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

Фото: Мерко/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Мотиви“ го доби тендерот на СОЗР на Владата за привремени вработувања вреден 4,6 милиони денари

Никола Осило

За лидерот на ИВЗ, македонскиот народ е див и нема идентитет, институциите молчат за говорот на омраза

Редакција

Доминација: Трите најголеми банки со поголем профит од сите останати компании на берзата

Никола Осило