еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Студентите имаат можност за пракса во Македонски Телеком

Македонски Телеком има потреба од студенти за обавување на пракса од максимум една година со полно работно време од 08:00 до 16:00 часот, објави Економски факултет на нивната фејсбук-страница.

Сектор за набавки, логистика и недвижности за следните активности:

-водење евиденција и складирање на документи од набавни постапки

-евиденција и складирање на докумнети од добавувачи

-помош во подготовка на извештаи и табели согласно потребите на секторот.

Служба за главно сметководство и даноци за следниве активности:

-евиденција на влезни фактури

-одредување на третман за ДДВ

-внос на документи во помошна евиденција за ДДВ

-поделба на влезни фактури согласно начинот на одобрување

-внос во апликација за одобруванје на влезни фактури

-внос на документи соглансо барањето на данок по задршка.

Сите заинтересирани студенти своите биографии да ги доставуваат на следната маил адреса: [email protected] со назнака – сметководство/набаки (зависно за која Служба аплицираат).

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Малиот Марко Пејчиновски на Голема Богородица ќе плива маратон од 64 км за лицата со ретки болести

Редакција

НЛБ Банка со две промотивни кампањи од 01.11.2018 година

Редакција

Заминува и последната група: Во Специјалниот завод „Демир Капија“ нема веќе деца до 18 години

Редакција