еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

Студентскиот дом Пелагонија како депонија: „Академските граѓани“ живеат во отпад

Купишта ѓубре фрлано од прозорите во дворот на студентскиот дом Пелагонија во Скопје може да се забележи на фотографијата која се споделува на социјалните мрежи.

Одговорноста за ваквата катастрофална слика најпрво е на студентите кои живеат во домот кои иако би требало да се академски граѓани очигледно се неосвестени за потребата од зачувување на животната средина.

Одговорност има и кај раководителоте на домот кои очигледно не се потрудиле да воведат ред и да ја исчистат оваа мала депонија среде Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фотоволтаичните системи на ЕВН отсега подостапни преку ЕКО кредитот на Шпаркасе банка Македонија

Редакција

Апел: Не пријавувајте отворени огнови на Фејсбук, пријавете на 193

Редакција

(Видео) Активисти: „Борбата“ против загадувањето во Кавадарци најмногу се води околу мерните станици

Никола Осило