еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

Студентскиот дом Пелагонија како депонија: „Академските граѓани“ живеат во отпад

Купишта ѓубре фрлано од прозорите во дворот на студентскиот дом Пелагонија во Скопје може да се забележи на фотографијата која се споделува на социјалните мрежи.

Одговорноста за ваквата катастрофална слика најпрво е на студентите кои живеат во домот кои иако би требало да се академски граѓани очигледно се неосвестени за потребата од зачувување на животната средина.

Одговорност има и кај раководителоте на домот кои очигледно не се потрудиле да воведат ред и да ја исчистат оваа мала депонија среде Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Конечно забрана од МОН: Децата одеа на екскурзии во Пеленица каде што има депонија со токсичен линдан

Редакција

Со заем од ЕБОР ќе се купуваат 35 еколошки автобуси за Скопје

Редакција

Дивата депонија со канцероген линдан во Драчево ќе се огради до крајот на годината, кога ќе се анализира почвата не се знае

Редакција