еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Судење за “Рекет“: Од домот на Јанева одземена и кожна ташна „Луј Витон”

На денешното рочиште за „Рекет“ на кое се презентираат материјални докази, обвинителката Ивана Трајчевска информираше дека од канцеларијата на поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) биле одземени се седум усб стикови, еден лаптоп и два надворешни хард дискови.

Од домот пак на обвинетата Јанева во Скопје, се одземени, уште два усб стика, еден латоп и една кожна ташна „Луј Витон”.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кичеец ќе сведочи за „Рекет“ на покана на Боки 13 и Јанева

Боки 13 на судењето за „Рекет“ побара одземените капути, чизми, очила, круната… да му се донесат во судница

Фото: МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Првата пушка против фашистите пукнала пред 11 октомври

Редакција

На местото на престрелката подигнати 25 чаури: Детали од Обвинителството за убиството на две лица на „Рузвелтова“ во Скопје

Редакција

„Центрум компани“ го доби тендерот на општина Сарај за набавка на возила вредни 84.000 евра

Никола Осило