еМагазин
Image default
Македонија

Судењето на Латас за „Тотал“ одложено оти немало кој да пушта „бомби“

Денешното рочиште за случајот „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), беше одложено оти како што соопштија од Кривичниот суд, немало кој да ги пушта „бомбите“ кои се доказ за предметот.

Во „Тотал“ обвинет е Драган Павловиќ-Латас за затајување данок во висина од 121.414 евра преку правните лица „Тотал маркетинг” ДООЕЛ, „Тотал медиа центар“ и „Медиамакс” и 63.032 евра како физичко лице.

Следното рочиште е закажано за 29 септември.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Садула, Латас, Тамара: Дотолчена разнишаната верба на Македонците во државата

„Извинете што Ве апсевме“: Твитер реакции за одлуката на судот дека Латас е невин

Латас и неговите браќа прогласени за невини, трошоците за судската постапка ќе ги плати државата

Фото: ТВ Сител

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Независен: Социјалдемократи на Северна Македонија ново име на СДСМ?

Редакција

(Фото) Лажниот принц на Црна Гора и Македонија му даде орден на Заев во Владата

Никола Осило

Зошто Боки 13 и Зоки Кичеец добија нови 30 дена притвор за „Рекет“

Редакција