еМагазин
Image default
Бизнис

Судиката Снежана Таневска ги испитува условите за стечај на „Технометал-Вардар“

Основниот граѓански суд Скопје како првостепен парничен суд преку стечајниот судија Снежана Таневска објави дека со решение од 01.07.2019 година поведува претходна постапка за испитување на условите за отварање стечајна постапка над должникот „Технометал-Вардар“ извоз-увоз АД за надворешен и внатрешен промет Скопје, информира компанијата преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Технометал Вардар“ во загуба од 65 милиони денари

Душко Ангелов купи акции во Технометал Вардар

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Граѓаните и фирмите „чуваат“ 1,5 милијарди евра во Комерцијална банка

Никола Осило

„Ултимус“ продаде 38.000 акции од „Макошпед“

Никола Осило

Ѓорѓи Јованов купи акции од „Алкалоид“

Никола Осило