еМагазин
Image default
Македонија

Судот ја вратил гаранцијата на Сашо Мијалков да се комплетира

Весникот Независен објави дека судија на претходна постапка утврдил дека предлогот што го доставила одбраната на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков, со којшто нуди гаранција од еден милион евра за да излезе од притвор, не бил комплетиран.

Од Кривичниот суд за „Независен весник“ велат дека побарале одбраната да го комплетира предлогот и откако ќе го направат тоа, веднаш ќе се достави до Специјалното јавно обвинителство кое треба да се произнесе.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе излезат ли од притвор: Камчев нуди гаранција дека нема да избега од 14, а Мијалков од 1 милион евра

Сашо Мијалков нуди гаранција од милион евра за да излезе од притвор

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сведоштво на Лазаревски во „Таргет-Тврдина“: Првото унапредување го добив во времето на Јордан, а бев деградиран од Сашо Мијалков

Редакција

Куновска до Заев: Ти не можеш себе во Европа да се однесеш, а не па нас

Никола Осило

Заев пиел кафе со Никола Тодоров и Митко Јанчев во Струмица

Редакција