еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Судот потврди: Мијалков во куќен притвор ќе ја дочека Нова година

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков вечерва излегува од затворот „Шутка“, каде од минатиот месец е во притвор како еден од осомничените во случајот „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

„Постапувајѓи по предлог на Специјалното јавно обвинителство судијата на претходна постапка го прифати предлогот за укинување на мерката притвор и определување мерка куќен притвор за обвинетиот С.М. во случајот од Обвинителството означен како „Империја““, соопшти Основниот суд Скопје 1.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Катица Јанева убедена дека Мијалков, Јанакиеси и Божиновски нема да избегаат

Поради некомплетна документација, Мијалков за сега останува во Шутка

Ќе се спасат ли од затвор Канческа, Авировиќ, Кочан: На Комисија експресно поминаа измените на КЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Русија остануваме Република Македонија: Не го менуваме ставот од пред 26 години

Редакција

„Мафијашки филмови“ во Скопје: Впериле пиштол во полицајци кои пренесувале убиец

Никола Осило

Трагедија: Петмина загинати во стравична сообраќајка на влезот на Драчево

Никола Осило