еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Судски ниски страсти“: Твитер реакции за Јанева, Стефанова, „Рекет“, „ороспија“ и „мачето“

Лавина од реакции во јавноста и на социјалните мрежи за вчерашното рочиште за „Рекет“, на кое поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, која е обвинета во случајот, ја нарече поранешна колешка обвинителката Лиле Стефанова „гомнарка“ и „ороспија“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јанева за Стефанова: „Не чинев зошто и го возев мачето”

Јанева изнесена од судница поради недоличните коментари кон Стефанова, ја нарече „гомнарке“, и „ороспијо“

Јанева на излегување од судот за Стефанова коментираше и дека сега не и чинела, оти на времето и го возела „мачето“.

Еве дел од твитовите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Османи контра Заев: Секое отворање на Законот за јазици ќе не врати пред 2001 година

Редакција

Камбовски: Предложените измени не се спротивни на основните начела на Уставот

Редакција

Во црква може, во шума не може: Чудната логика предизвика „социјален пожар“

Редакција