еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Супертрејд“ го доби тендерот на општина Куманово за набавка на 558.000 литри масло за горење

Општина Куманово по распишаниот тендер за набавка на 558.000 литри екстра лесно (ЕЛ1) масло за горење за потребите на Општина Куманово односно за основните и средни училишта склучи договор со друштвото за производство, промет и услуги „Супертрејд“ увоз-извоз Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 30.940.095 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Објавен трет повик за субвенции на нискобуџетни авиокомпании

Редакција

(Галерија) Дона Каран, Келвин Клајн, Хелена Кристенсен, Кристи Тарлингтон… пробаа македонски вина во Њујорк

Редакција

Општина Теарце купува патничко возило за 34.000 евра

Никола Осило