еМагазин
Image default
Бизнис

„Супертрејд“ го доби тендерот на општина Куманово за набавка на нафта за греење вреден 414.000 евра

Општина Куманово по распишаниот тендер за набавка на масло за горење екстра лесно (ЕЛ1) за потребите на Општина Куманово, основни и средни училишта за учебна 2019/2020 година склучи договор со друштвото за производство, промет и услуги „Супертрејд“ ДООЕЛ увоз-извоз Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 25.480.668 денари или околу 414.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ФЗЦ 11 Октомври со намалена добивка

Никола Осило

Аеродромите во Скопје и Охрид со речиси половина милион патници во првите три месеци од 2019 година

Редакција

Дирекцијата за заштита и спасување вработува шест лица, плати до 29.693 денари

Редакција