еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Супертрејд“ го доби тендерот на општина Ѓорче Петров за набавка на масло за горење вреден 11,5 милиони денари

Општина Ѓорче Петров по распишаниот тендер за набавка на масло за горење екстра лесно ЕЛ-1 за потребите на општината, основните училишта и детската градинка за 2018/2019 година склучи договор со друштвото за производство, промет и услуги „Супертрејд“ увоз-извоз Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 11.564.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Агенцијата за медиуми го испитува сопствеништвото на телевизијата 1ТВ

Редакција

Кој е Горан Трајковски, кој од директорската позиција во ДЗЛП заминува во Еуростандард банка

Редакција

Народната банка распродава шест автомобили „Опел Астра“ по привлечни цени

Никола Осило