еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

СВ-Инвест го доби тендерот на ЕЛЕМ за ископ во РЕК Битола вреден 49 милиони денари

АД Електрани на Македонија – Скопје по распишаниот тендер за ископ на јаловина (инвестициона откривка) за ПК ПЈС Суводол, РЕК Битола склучи договор со друштвото за трговија,градежништво и услуги СВ-Инвест увоз-извоз ДООЕЛ Битола.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 49.213.180 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пресуди за „крвавиот четврток“: Чавков осуден на 18 години затвор, Нинџа на 8 години, Игор Дурловски е ослободен…

Никола Осило

Скандалот со прислушувањето се проширува: Покрај на Oбвинителство прислушувани телефоните и на Основен суд

Редакција

Ројтерс:  Датум за преговори со Македонија, но не за Албанија

Редакција